Prosinec 2013

Zlodějka knih

27. prosince 2013 v 10:53 | Mrs X |  Drama
Děj: Síla slov a fantazie je ukrytá v knihách. Ale jen pro toho, kdo je umí a chce přečíst. Film Zlodějka knih vypráví příběh Liesel, která se během druhé světové války dostane do pěstounské rodiny Hanse Hubermanna a jeho ženy Rosy, aby zde začala nový život. Liesel se snaží zapadnout - doma i ve škole, kde si z ní spolužáci utahují, protože neumí pořádně číst. Liesel je odhodlaná situaci změnit s jednostrannou posedlostí rodícího se učence. A získá k tomu pomoc svého dobrosrdečného nového tatínka. Hans se s Liesel učí dny i noci, během nichž se Liesel snaží podrobně prostudovat svoji první knihu, Hrobníkovu příručku, kterou si tajně "odnesla" z pohřbu svého bratra.
Liesel se také spřátelí s jejich novým hostem, židovským uprchlíkem Maxem (Ben Schnetzer), kterého před nacisty skrývají ve sklepě. A právě Max je dalším, kdo ji povzbuzuje ve čtení a v touze po vzdělání. Postupně se mění i její přátelství s mladým sousedem Rudym, který Liesel sice škádlí, ale přitom se do ní zamiluje. Dobu plnou utrpení a strádání pak všichni společně překonávají pomocí knih, které nejen pro sebe Liesel krade v knihovně místního starosty. A postupně se naučí vážit si nejen síly slov, ale i moci nad nimi.

Premiéra v ČR: 16.1. 2013
Žánr: Drama/ Válečný
Rok: 2013
Anglický název: The Book Thief
Režie: Brian Percival

Obsazení:
Liesel Memingerová: Sophie Nélisse
Hans Hubermann: Geoffrey Rush
Rosa Hubermann: Emily Watson
Důstojník SS: Joachim Paul Assböck
Paní Heinrichová: Kirsten Block
TrailerHobit: Šmakova dračí poušť

27. prosince 2013 v 10:36 | Mrs X |  Dobrodružné filmy
Děj: Hobit: Šmakova dračí poušť líčí další dobrodružství hobita Bilbo Pytlíka na jeho společné pouti s čarodějem Gandalfem a třinácti trpaslíky vedenými Thorinem Pavézou. Vydali se na výpravnou cestu, jejímž cílem je získat zpět Osamělou horu a ztracené království trpaslíků Erebor. Poté, co přežili začátek své neočekávané cesty, pokračuje tato společnost směrem na Východ a cestou potkává kožoměnce Medděda a v lese Mirkwood plném nástrah se střetává s houfem obřích Pavouků. Když se jim podaří uniknout ze zajetí nebezpečných lesních elfů, pokračují trpaslíci k Jezernímu městu a nakonec k samotné Osamělé hoře, kde musí čelit největšímu nebezpečí v podobě Šmaka - nejstrašlivější nestvůry, která prověří nejen jejich odvahu, ale i pevnost jejich přátelství a smysluplnost celé pouti.

Hodnocení na CSFD: 84 %
Žánr: Dobrodružný/ Fantasy
Rok: 2013
Anglický název: The Hobbit: The Desolation of Smaug
Režie: Peter Jackson

Obsazení:
Bilbo Pytlík: Martin Freeman
Gandalf: Ian McKellen
Šmak: Benedict Cumberbatch
Bard: Luke Evans
Legolas: Orlando Bloom
Tauriel: Evangeline Lilly
Thorin: Richard Armitage
Kili: Aidan Turner
Elrond: Hugo Weaving
Trailer


Hunger Games: Vražedná pomsta

27. prosince 2013 v 10:16 | Mrs X
Děj: Katniss Everdeen a Peeta Mellark se po šokujícím vítězství v 74. ročníku Hunger Games vrací domů. Jako vítězové musí ale brzy domov a své rodiny znovu opustit a vydat se na okružní jízdu po všech krajích Panemu. Jejich úkolem je bavit lidi, oproti očekávání Kapitolu ale Katniss a její příběh inspiruje ke vzpouře. Během turné po krajích Panemu Katniss vycítí, že se neodvratně schyluje k revoluci. Hlavní město ale stále drží moc pevně ve svých rukou a prezident Snow není člověk, se kterým je dobré si zahrávat. Ve vhodný čas, ve vhodný moment, Katniss Everdeen musí být zlikvidována. Sílu Kapitolu mají symbolizovat přípravy na 75. Hry, které skrývají překvapení a rozhodnou o budoucnosti celého Panemu. Katniss a Peeta musí zpět do arény.

Hodnocení na CSFD: 81 %
Žánr: Akční/ Dobrodružný/Sci-fi/ Thriller
Rok: 2013
Anglický název: Hunger Games: Catching Fire
Režie: Francis Lawrence

Obsazení:
Katniss Everdeen: Jennifer Lawrence
Peeta Mellark: Josh Hutcherson
Gale Hawthorne: Liam Hemsworth
Effie Trinket: Elizabeth Banks
Haymitch Abernathy: Woody Harrelson
Johanna Mason: Jena Malone
Finnick Odair: Sam Claflin


Trailer