Červen 2013

Univerzita pro příšerky

26. června 2013 v 17:06 | Mrs X |  Animované filmy
Děj: Už od té doby, kdy byl Mike Wazowski jenom malé monstrum, snil o tom, že se stane úspěšnou příšerkou. A všichni přeci vědí, že ty nejlepší příšerky pocházejí z Univerzity pro příšerky. Ale hned během prvního semestru na univerzitě se začnou Mikeovy plány hroutit, když mu cestu zkříží příšerkovské eso James P. Sullivan, řečený Sulley, který je na strašení přirozený talent. Této dvojici se život na univerzitě i na koleji malinko vymkne kontrole a jejich soutěživost je dovede až k vyhazovu z elitního univerzitního strašícího programu. A aby to bylo ještě horší, Mike i Sulley si uvědomí, že budou muset spolupracovat, pokud budou chtít své průšvihy napravit.

Hodnocení na CSFD: 79 %
Žánr: Animovaný/ Dobrodružný/ Komedie/ Rodinný
Rok: 2013
Anglický název: Monsters University
Sulley: John Goodman
Mike Wazowski: Billy Cristal
Fungus: Frank Oz
Randall Boggs: Steve Buscemi


Trailer:

Princezna

12. června 2013 v 11:10 | Mrs X |  Drama
Děj: Snímek Princezna je natočen podle skutečných událostí a osob. Kabaretní tanečnice Anna Lappalainenová, putující z jedné pěstounské rodiny do druhé, končí v péči psychiatrů, kteří, stejně jako ostatní pacienti, brzy pochopí, že trpí těžkým mámením smyslů. Tvrdí, že je "Princezna", člen anglické královské rodiny z Buckinghamského paláce. Přestože Princezna sama patří mezi pacienty, pomáhání ostatním se stane jejím životním posláním. Její dvůr sestává z první dámy Christiny von Heyroth a skupiny spřátelených pacientů. Její pravomoc sahá až k vesnici Kellokoski a manažerovi místní banky. V nemocnici tato rozvrácená žena nachází skutečný domov a vytváří svojí rodinu. Lékaři přesto stále nesouhlasí s tím, že mít pochopení pro Princezniny klamné představy, je pro ni to nejlepší. Doktor Grotenfelt podporuje moderní léčebné metody spolu s novým vynálezem, lobotomií, kterou přiváží do Finska.

Premiéra v ČR: 27.6. 1013
Žánr: Drama
Rok: 2010
Anna Lappaianenová: Katja Kukkola
Johan Grotenfelt: Samuli Edelmann
Christina Von Heyrothová: Krista Kosonen
Trailer:


Po zániku Země

10. června 2013 v 21:34 | Mrs X |  Akční filmy
Děj: Následkem nouzového přistání se stanou teenager Kitai Raige a jeho slavný otec Cypherem trosečníky na Zemi, tisíc let po katastrofě, která lidstvo donutila ji opustit. Cypher je vážně zraněný a Kitai se musí vydat na nebezpečnou pouť ve snaze vyslat signál o pomoc, na které je nucen čelit nezmapované krajině, zvířatům, která nyní planetu ovládají, a nezastavitelnému mimozemskému stvoření, které při havárii uprchlo. Pokud chtějí mít otec a syn alespoň nějakou naději na návrat domů, musejí se naučit spolupráci a vzájemné důvěře.

Premiéra v ČR: 13.6. 2013
Žánr: Sci-fi/ Akční/ Dobrodružný
Rok: 2013
Anglický název: After Earth
Cypher Raige: Will Smith
Rayna: Isabelle Fuhrmann
Kitai Raige: Jaden Smith
Trailer: