Duben 2013

Příběh mého syna

13. dubna 2013 v 13:06 | Mrs X |  Drama
Děj: Svobodná matka Gemma přijíždí se svým dospívajícím synem Pietrem do Sarajeva, aby poznal zemi, ve které se narodil. Před 16 lety ji museli kvůli bosensko-srbské válce opustit. Gemma se tak vrací do míst, která v ní probouzejí dávné vzpomínky.Před lety se tu zamilovala do Diega, Pietrova otce. Tehdy zoufale toužili po dítěti, Gemmě se však nedařilo otěhotnět. Společně našli řešení, kterého Gemma poté trpce litovala. Když prchala z obléhaného města, Diego se rozhodl zůstat…Nyní na Gemmu čeká minulost, která ji postaví tváří v tvář ztrátě milovaného manžela, ale také poznání síly lásky.

Hodnocení na CSFD: 77 %
Žánr: Drama/ Romantický/ Historický
Rok: 2012
Španělský název: Venido al Mundo
Režie: Sergio Castellitto
Gemma: Penélope Cruz
Diego: Emile Hirsch
Giuliano: Sergio Castellitto
Goico: Adnan Haskovic
Trailer:
Zambezia

10. dubna 2013 v 17:52 | Mrs X |  Animované filmy
Děj: Mladý sokol Kai se přes zákazy svého otce vydá na dobrodružnou výpravu do bájného ptačího města Zambezia, aby se stal členem prestižní letky chránící město před útoky nepřátel. Jeho otec se ho snaží zadržet, ale je lapen podlým ještěrem, který kuje pikle na přepadení Zambezie. Kai a jeho spřízněná duše Zoe budou muset použít všechny své síly, aby před ním toto jedinečné místo zachránili.

Hodnocení na CSFD: 58 %
Premiéra v ČR: 25.4. 2013
Žánr: Animovaný/ Komedie
Rok: 2012
Režie: Wayne Thornley
Zoe: Abigail Breslin
Tendai: Samuel L. Jackson
Ajax: Jeff Goldblum
Budzo: Jim Cummings
Sekhuru: Leonard Nimoy


Trailer:Bezpečný přístav

10. dubna 2013 v 17:39 | Mrs X |  Drama
Děj: Do Southportu se přistěhuje plachá Katie, jejíž minulost halí opar tajemství. Ačkoliv se zprvu brání navázat jakýkoliv vztah, postupem času se seznamuje se sousedkou Jo a Alexem a jeho dětmi a v ospalém jižanském městečku začíná zapouštět kořeny. Musí se tedy rozhodnout - zvolí život na útěku, nebo novou rodinu?

Hodnocení na CSFD: 67 %
Premiéra v ČR: 25.4. 2013
Žánr: Drama/ Mysteriózní/ Thriller/ Romantický
Rok: 2013
Anglický název: Safe Haven
Režie: Lasse Hallström
Katie Feldmanová: Julianne Hough
Alex Wheatley: Josh Duhamel
Jo: Cobie Smulders
Kevin Tierney: David Lyons


Trailer:


Vedlejší účinky

3. dubna 2013 v 19:16 | Mrs X |  Drama
Děj: Emily a Martin Taylorovi jsou dokonalý a úspěšný mladý pár, který má vše, nač si vzpomene. Pak si však jde Martin sednout na čtyři roky do basy za zneužívání informací v obchodním styku a jeho život se promění v peklo. Stejně je na tom i Emily, která zůstává v relativním přepychu jejich manhattanského bytu, ale celou tu dobu se utápí v příšerných depresích. Když se nakonec pokusí o sebevraždu, nastupuje na scénu psychiatr Jonathan Banks. Protože se Emily zuby nehty brání zvažované hospitalizaci, dohodnou se na sérii terapeutických setkání a na užívání antidepresiv. Aniž to tuší, právě tohle rozhodnutí oběma zásadně změní život. Emilina léčba totiž nepokračuje, jak by podle lékařových plánů měla, a tak jí předepíše nové léky, jež by měly její psychické potíže minimalizovat. Tyhle pilulky však mají děsivé vedlejší účinky - mají moc zničit manželství, pověst do té doby respektovaného lékaře, mohou dokonce zabíjet - ale kdo za to bude zodpovědný? Zničený Banks, jehož kariéra se ocitla v troskách, se rozhodne najít odpověď na tuhle otázku za každou cenu. I když riskuje, že přijde i o to málo, co mu ještě v životě zbývá.

Hodnocení na CSFD: 81 %
Žánr: Krimi/ Drama/Thriller
Rok: 2013
Anglický název: Side Effects
Režie: Steven Soderberg
Martin: Channing Tatum
Emily: Rooney Mara
Dr. Jonathan Banks: Jude Law
Dr. Victoria Siebertová: Catherina Zeta-Jones

¨

Trailer: