Březen 2013

G.I. Joe 2: Odveta

30. března 2013 v 23:26 | Mrs X |  Dobrodružné filmy
Děj: Modrá planeta se ocitla na pokraji zkázy vinou intrik mocné organizace Cobra, která má s G. I. Joe nevyřízené účty. Jak moc leží jejím vůdcům v žaludku, se ukáže ve chvíli, kdy rafinovanou lstí ovládnou Bílý dům a z Oválné pracovny označí příslušníky této jednotky za vlastizrádce a zahájí jejich řízenou likvidaci. Pár přeživších může jen nečinně přihlížet tomu, jak si vůdci Cobry s prstem na jaderném tlačítku podmaňují celý svět. Ve chvíli, kdy zoufalství vrcholí, zrodí se plán s krycím označením "Druhá americká revoluce". Jeho klíčovou součástí je angažování Josepha Coltona, vůbec prvního velitele G. I. Joe, který už pár podobných krizí zažil. Je otázkou, zda budou zkušenosti muže, který už byl na odpočinku, stačit k tomu, aby se rovnováha sil natrvalo vychýlila ve prospěch G. I. Joe.

Hodnocení na CSFD: 70 %
Žánr: Akční/ Dobrodružný/ Sci-fi/ Drama
Rok: 2013
Anglický název: G.I. Joe: Retaliation
Režie: Jon Chu
Joe Colton: Bruce Willis
Roadblock: Dwayne Johnson
Duke: Channing Tatum
Snake Eyes: Ray Park
Jinx: Elodie YungTrailer:Marie Krøyer

28. března 2013 v 18:01 | Mrs X |  Drama
Děj: Marie Krøyer byla provdána za významného, dánského malíře P. S. Krøyera. Na vrcholu jejich manželství, velmi poznamenaném lehkovážným životem a vysokým společenským postavením, se zhoršuje Krøyerova mentální nemoc a jejich sen o společném životě umělců se rozpadá a mění na frustraci a soužení. Marii doslova ubíjí její rozpolcenost mezi rolemi manželky, matky a umělkyně. Nemá možnost vyjádřit sama sebe skrze své umění a dennodenně má před očima svého milovaného manžela, který se pomalu mění a stále více sklouzává k šílenství. Aby dosáhla klidu a obnovila svou sílu, matka s dcerou odjíždí na dovolenou, kde se Marie bezhlavě zamiluje do švédského skladatele Hugo Alfvéna. Marie odvážně opouští svého manžela pro novou lásku, i když jen málo ví o možnostech, které se před ní rozkládají.

Premiéra v ČR: 18.4. 2013
Hodnocení na CSFD: 76 %
Žánr: Životopisný/ Drama
Rok: 2012
Režie: Bille August
Marie Krøyerová: Birgitte Hjort Sørensen
P.S. Krøyer: Soren-Saetter Lassen
Anna: Lene Maria ChristensenTrailer:


Mama

22. března 2013 v 20:17 | Mrs X |  Horory
Děj: Pět let Lucas vytrvale hledal malé neteře Lilly a Annabel, které po násilné matčině smrti zmizely i s otcem neznámo kam. Jeho pátrání, hraničící s posedlostí, narušuje i vztah s přítelkyní Annabel, ale Lucas se nakonec dočká satisfakce. Obě dívky se najatým pátračům podaří najít v opuštěné chatě stojící uprostřed hlubokých lesů. Dívky jsou zubožené, sociálně velmi zaostalé, ale naživu, což si nikdo neumí vysvětlit. Protože jejich návrat do civilizace proběhne nečekaně rychle, může Lucas zažádat o jejich svěření do své péče a spolu s Annabel se jim snaží nahradit harmonickou rodinu. Postupně si ale oba začínají klást otázku, zda si s dívkami nepřivedli domů i někoho dalšího. Někoho, kdo Lilly a Victorii pomáhal celou tu dobu přežít a teď se jich nechce vzdát. Zvlášť Annabel nese narůstající dusno provázené znepokojivými jevy hůře, protože je zjevné, že si mateřskou lásku obou dívek bude muset vybojovat proti soupeři, který používá dost děsivé zbraně...

Hodnocení na CSFD: 71 %
Žánr: Horor/ Mysteriózní/ Thriller
Rok: 2013
Režie: Andres Muschietti
Lucas: Nikolaj Coster-Waldau
Annabel: Jessica Chastain
Victoria: Megan Charpentier
Doktor Dreyfuss: Daniel Kash
Trailer:

Jennifer Lawrence

17. března 2013 v 12:10 | Mrs X |  Herečky
Datum narození: 15. 8. 1990
Místo narození: Louisville, Kentucky, USA
Znamení: Lev
Výška: 170 cm
Můj názor: Jennifer Lawrence je moje nejoblíbenější herečka. Viděla jsem mnoho filmů ve kterých hrála a vždycky byla úžasná. V terapii láskou také zazářila a díky ní se film stal mým oblíbeným.

Biografie: Díky svému odhodlání stát se herečkou se Jennifer Lawrence z amerického středo-východu dostala přes seriálové účinkování až k větším filmovým rolím.
Rozhodnutí o umělecké dráze přišlo ve čtrnácti letech, kdy přesvědčila své rodiče, aby s ní odcestovali do New Yorku a našli jí agenta. To se nakonec také podařilo a Jennifer ukončila střední školu o dva roky dříve, aby se mohla naplno věnovat svému snu. Je třeba zmínit, že se nikdy dramaticky nevzdělávala a svůj um přikládá instinktu pro ztvárnění role a talentu.
Po boku Charlize Theron a Kim Basinger se objevila ve filmu THE BURNING PLAIN. Za svůj výkon si z Benátského filmového festivalu odvezla cenu Marcella Mastroianniho. Účastnila se také konkurzu na roli Belly Swan a Rosalie Hale do ságy TWILIGHT, kde ovšem neuspěla ani u jedné ze zmíněných rolí. Zaujala také ztvárněním hlavní ženské role ve snímku WINTER´S BONE. V blízké budoucnosti ji čeká společné účinkování s Melem Gibsonem a Jodie Foster v komedii THE BEAVER. Byla jí přislíbena i role Mystique v nových X-MEN: FIRST CLASS.
V současné době je jejím bydlištěm Santa Monica v Kalifornii, kam se přestěhovala z centra New Yorku.

Herecká filmografie:
2002- Můj přítel Monk
2003- Odložené případy
2005- Medium
2006- Company Town
2007- Pearsonovi
2008- Garden Party, The Poker House, Spálené životy
2010- Do morku kostí
2011- Like Crazy, Pan Bobr, X:Men: První třída
2012- Devil You Know, Dům na konci ulice, Hunger Games, Terapie láskou
2013- Hunger Games: The Catching Fire, Serena, Untitled David O. Russell/Abscam Project
2014- X-Men: Days of Future Past
Croodsovi

12. března 2013 v 17:16 | Mrs X |  Animované filmy
Děj: Dobrodružná animovaná komedie vypráví příběh první pravěké rodiny na světě, která se jmenuje Croodsovi. Taťka Grug miluje a chrání svou rodinu. Řídí se svéráznou filozofií pro přežití "Strach je dobrý, změna špatná", a drží se jí až do chvíle, kdy dojde k zničení jejich rodinné jeskyně, kde doposud spokojeně bydleli. Grug je nakonec nucen uznat, že lepší než zde jen přežívat, je začít znovu opravdu žít někde jinde. A tak Croodsovi podniknou cestu do neznáma, ohromující výlet do krajiny plné nejrůznějších, neuvěřitelných a a někdy i pěkně nebezpečných stvoření. Jejich pohled na svět se díky tomu navždy změní. Croodsovi čeká velká zkouška, ale také největší dobrodružství jejich života.
A kdo všechno do rodiny Croodsových vlastně patří? Těší se na vás autoritativní taťka Grug se svou zásadovou, podobně drsně laděnou ženou Uggou a s třemi svéráznými dětmi: nejmladší čtyřletou uličnicí Sandy, rebelující puberťačkou Iškou a devítiletým Thunkem, který by si přál být skvělým lovcem jako jeho otec, ale zatím mu k naplnění snu toho dost chybí… Součástí této jedinečné prehistorické rodinky je i babi, Grugova pravěká a trochu divoká tchyně. A navíc se ke Croodsům ještě připojí Boy, okouzlující mladík, který má na svém kontě některé skvělé objevy - například oheň nebo boty. A tak se Boy stává tím, kdo Croodsovým představí nové možnosti a nový svět. V něm ovšem čekají i další podivuhodní tvorové. Někteří jsou roztomilými mazlíčky a jiní zase nejdou pro ránu nebo pěkný kousanec daleko. Ostatně už jejich jména něco naznačují: Krokoštěně, Myšlon, Bouchač, Pásek, Pštrovce nebo Medvědí sova …

Premiéra v ČR: 21.3. 2013
Hodnocení na CSFD: 78 %
Žánr: Animovaný/ Rodinný/ Komedie/ Dobrodružný
Rok: 2013
Anglický název: The Croods
Režie: Chris Sanders, Kirk de Micco
Člověk: Ryan Reynolds
Grug: Nicholas Cage
Eep: Emma Stone
Ugga: Cathrine Keener
Trailer:


Eddie Redmayne

11. března 2013 v 15:04 | Mrs X |  Herci
Eddie Redmayne
Datum narození: 6.1. 1982
Místo narození: Londýn, Anglie, Velká Británie
Znamení: Kozoroh
Výška: 180 cm
Můj názor: Eddie je naprosto roztomilý a velmi charismatický a přitažlivý. Je to můj oblíbený herec a nejlepší byl zatím asi ve filmu Birdsong, kde hrál mladého vojáka a dále v Bídníkách jako Marius.

Biografie: Eddie Redmayne se narodil 6. ledna 1982 v Londýně do rodiny finančníků. Na prestižní střední škole Eton College chodil zároveň se stejně starým princem Williamem. Poté studoval dějiny umění na Trinity College v Cambridgi, odkud vyšel v roce 2003. Původně chtěl pracovat jako kurátor, ale jeho profesor ho doporučil pro roli Violy ve výročním představení Shakespearova Večeru tříkrálového, uváděného u příležitosti 400 let Shakespeara v divadle Middle Temple Hall v Londýně. Jeho výkon po boku Marka Rylance nebo Sama Wanamakera natolik zaujal, že si vybral agenta (který mimo jiné například zastupuje Cate Blanchett nebo Kate Winslett) a rozhodl se věnovat hraní profesionálně. Jeho další role byla ve hře "The Goat or Who is Sylvia?" od Edwarda Albeeho v divadle Globe, kde hrál syna zoofila v podání Jonathana Pryce. Za svůj výkon byl zavalen přívalem kladných kritik a byl oceněn cenou Outstanding Newcomer na padesátém udílení cen Standard Theatre Awards v roce 2004 a také London Critic's Circle Theatre Award v roce 2005. Získal angažmá u společnosti National Youth Music Theatre a objevil se v dalších hrách známých či méně známějších autorů. Podle svých slov má na divadle rád, že když jeden večer něco zkazí, tak druhý den to může hned napravit, což je něco, co u filmu nejde.
Eddieho prvním potykáním se stříbrným plátnem bylo australské kriminální drama LIKE MINDS, kde rovnou dostal příležitost v hlavní úloze snímku. Tím byl sedmnáctiletý Alex podezřelý z vraždy několika svých spolužáků. Eddie svým neobvyklým zjevem mezi ostřílenými australskými rodáky Toni Collete a Richardem Roxburghem rozhodně nezapadl a dalo by se říci, že i vytyčil směr, kterým se budou ubírat jeho další hrdinové. Psychicky narušený byl i homosexuální Anthony Baekeland z filmu SAVAGE GRACE režiséra Toma Kalina. Film na podkladu dekadentních šedesátých let americké smetánky vyprávěl příběh právě nesmělého Tonyho a jeho osamělé dominantní matky (Julianne Moore). Kvůli této roli musel zvládnout americký přízvuk, který se musel naučit i pro roli syna Angeliny Jolie a Matta Damona v De Nirově KAUZA CIA, kam byl, jak sám žertem říká, obsazen jen kvůli tomu, že má na syna této dvojice dostatečně plné rty. Eddie měl rovněž šanci zahrát si ve třech filmech týkajících se doby vlády Tudorovců - v televizní KRÁLOVNĚ ALŽBĚTĚ s Helen Mirren a v Kapurově spektakulární KRÁLOVNĚ ALŽBĚTĚ: ZLATÝ VĚK s Cate Blanchett, kde v obou dvou filmech ztvárnil zrádce - ve druhém jmenovaném dokonce atentátníka na královnu. V romantickém dramatu KRÁLOVA PŘÍZEŇ si zahrál manžela Mary Boleynové (Scarlett Johansson) - milenky Jindřicha VIII.
V roce 2008 se stal modelem pro módní značku Burberry.Ve volném čase hraje na klavír, maluje a navštěvuje výtvarné galerie.
"Rád bych řekl, že jsem z těch lidí, kteří nemůžou vystát dívat se na sebe. Ale já si nemůžu pomoct - musím se dívat. Na to jsem až moc zvědavý."

Herecká filmografie:
2000- Doctors
2005- Královna Alžběta
2006- Kauza CIA, Like Minds
2007- Divoká krása, Královna Alžběta: Zlatý věk
2008- Králova přízeň, Tess z rodu D´Ubervillů, The Yellow Handkerchief
2009- Powder Blue, Zlomový rok 39
2010- Pilíře Zeme, Černá smrt
2011- Hick, The Miraculous Year, Můj týden s Marilyn
2012- Bídníci, Birdsong
2014- Jupiter Ascending


Oscars 2013

10. března 2013 v 20:33 | Mrs X |  Novinky

Filmem roku bylo vyhlášeno Argo Bena Afflecka, které kromě toho získalo i ceny za střih a adaptovaný scénář. Nejúspěšnějším filmem se se čtyřmi Oskary stalo drama Anga Leeho Pí a jeho život (režie, kamera, hudba, vizuální efekty). Tři sošky obdrželi Bídnicí, dvakrát zaznamenaly úspěch filmy Nespoutaný Django, Lincoln (z dvanácti nominací!) a Skyfall. V hereckých kategoriích převzali sošku Daniel Day-Lewis za Lincolna, Jennifer Lawrence za Terapii láskou, Christoph Waltz a Anne Hathaway. Nejlepším cizojazyčným filmem se podle očekávání stala Láska Michaela Hanekeho, animovaným Rebelka. V kategorii Nejlepší střih zvuku byly letos uděleny dvě sošky (30 minut po půlnoci, Skyfall).

Nejlepší film roku:
Argo
Bídníci
Divoká stvoření jižních krajin
Láska
Lincoln
Nespoutaný Django
Pí a jeho život
Terapie láskou
30 minut po půlnoci
Nejlepší herec v hlavní roli
Daniel Day-Lewis (Lincoln)
Bradley Cooper (Terapie láskou)
Hugh Jackman (Bídníci)
Joaquin Phoenix (Mistr)
Denzel Washington (Let)

Nejlepší herečka v hlavní roli:
Jennifer Lawrence (Terapie láskou)
Jessica Chastain (Zero Dark Thirty)
Emmanuelle Riva (Láska)
Quvenzhané Wallis (Divoká stvoření jižních krajin)
Naomi Watts (Nic nás nerozdělí)

Nejlepší herec ve vedlejší roli:
Christoph Waltz (Nespoutaný Django)
Alan Arkin (Argo)
Robert De Niro (Terapie láskou)
Philip Seymour Hoffman (Mistr)
Tommy Lee Jones (Lincoln)

Nejlepší herečka ve vedlejší roli:
Anne Hathaway (Bídníci)
Amy Adams (Mistr)
Sally Field (Lincoln)
Helen Hunt (Sessions)
Jacki Weaver (Terapie láskou)

Nejlepší režie:
Ang Lee (Pí a jeho život)
Michael Haneke (Láska)
David O. Russell (Terapie láskou)
Steven Spielberg (Lincoln)
Benh Zeitlin (Divoká stvoření jižních krajin)

Nejlepší originální scénář:
Nespoutaný Django (Quentin Tarantino)
Až vyjde měsíc (Wes Anderson, Roman Coppola)
Láska (Michael Haneke)
Let (John Gatins)
30 minut po půlnoci (Mark Boal)

Nejlepší animovaný film:
Rebelka
Frankenweenie: Domácí mazlíček
Norman a duchové
Piráti!
Raubíř Ralf

Nejlepší cizojazyčný film:
Láska (Rakousko)
Kon-Tiki (Norsko)
Královská aféra (Dánsko)
No (Chile)
Rebelle (Kanada)

Nejlepší kamera:
Pí a jeho život (Claudio Miranda)
Anna Karenina (Seamus McGarvey)
Lincoln (Janusz Kaminski)
Nespoutaný Django (Robert Richardson)
Skyfall (Roger Deakins)

Nejlepší střih:
Argo (William Goldenberg)
Lincoln (Michael Kahn)
Pí a jeho život (Tim Squyres)
Terapie láskou (Jay Cassidy, Crispin Struthers)
30 minut po půlnoci (William Goldenberg, Dylan Tichenor)

Nejlepší kostýmy:
Anna Karenina (Jacqueline Durran)
Bídníci (Paco Delgado)
Lincoln (Joanna Johnston)
Sněhurka (Eiko Ishioka)
Sněhurka a lovec (Colleen Atwood)

Nejlepší Makeup:
Bídníci (Lisa Westcott, Julie Dartnell)
Hitchcock (Howard Berger, Peter Montagna, Martin Samuel)
Hobit: Neočekávaná cesta (Peter King, Rick Findlater, Tami Lane)

Nejlepší hudba:
Pí a jeho život (Mychael Danna)
Anna Karenina (Dario Marianelli)
Argo (Alexandre Desplat)
Lincoln (John Williams)
Skyfall (Thomas Newman)

Nejlepší píseň:
Skyfall ("Skyfall") (Adele, Paul Epworth)
Bídníci ("Suddenly") (Alain Boublil, Claude-Michel Schönberg, Herbert Kretzmer)
Chasing Ice ("Before My Time") (J. Ralph)
Méďa ("Everybody Needs a Best Friend") (Walter Murphy, Seth MacFarlane)
Pí a jeho život ("Pi's Lullaby") (Mychael Danna, Bombay Jayshree)

Nejlepší mix zvuku:
Bídníci (Andy Nelson, Mark Paterson, Simon Hayes)
Argo (John T. Reitz, Gregg Rudloff, José Antonio García)
Lincoln (Andy Nelson, Gary Rydstrom, Ron Judkins)
Pí a jeho život (Ron Bartlett, Doug Hemphill, Drew Kunin)
Skyfall (Scott Millan, Greg P. Russell, Stuart Wilson)

Nejlepší střih zvuku:
30 minut po půlnoci (Paul N.J. Ottosson)
Skyfall (Per Hallberg, Karen M. Baker)
Argo (Erik Aadahl, Ethan Van der Ryn)
Nespoutaný Django (Wylie Stateman)
Pí a jeho život (Eugene Gearty, Philip Stockton)

Nejlepší vizuální efekty:
Pí a jeho život (Bill Westenhofer, Guillaume Rocheron, Erik De Boer, Donald Elliott)
Avengers (Janek Sirrs, Jeff White, Guy Williams, Daniel Sudick)
Hobit: Neočekávaná cesta (Joe Letteri, Eric Saindon, David Clayton, R. Christopher White)
Prometheus (Richard Stammers, Trevor Wood, Charley Henley, Martin Hill)
Sněhurka a lovec (Cedric Nicolas-Troyan, Phil Brennan, Neil Corbould, Michael Dawson)

Mocný vládce Oz

10. března 2013 v 11:39 | Mrs X |  Fantasy filmy
Děj: Když se Oscar Diggs, druhořadý cirkusový kouzelník s pochybnou morálkou, dostane z prašného Kansasu do životem pulsující Země Oz, myslí si, že vyhrál v loterii. Sláva a bohatství jsou jeho, dokud nepotká tři čarodějky: Theodoru, Evanoru a Glindu. Oscar se nechtěně zaplete do velikých problémů, kterým čelí země Oz a její obyvatelé, a musí se naučit odlišovat dobré lidi od zlých dřív, než bude příliš pozdě. Kouzelník postupně využívá své magické umění a vynalézavost, aby se proměnil ve věhlasného a mocného čaroděje a především v lepšího člověka.

Hodnocení na CSFD: 65 %
Žánr: Fantasy/ Akční/ Dobrodružný
Rok: 2013
Anglický název: Oz: The Great and Powerful
Režie: Sam Raimi
Oz: James Franco
Theodora: Mila Kunis
Evanora: Rachel Weisz
Glinda: Michelle Williams
May: Abigail Spencer


Trailer:


Hostitel

7. března 2013 v 20:40 | Mrs X |  Fantasy filmy
Děj: Po úspěšné invazi teď Zemi kontrolují neviditelní mimozemšťané. Takzvané Duše přebírají kontrolu nad myslí člověka, používají jeho tělo a zdánlivě beze změny žijí jejich životy. Každý člověk se stane pro Duši pouhou schránkou a hostitelem. Hlavní hrdinkou filmu je Melanie, mladá dívka, která patří mezi zbývající "divoké" lidi a která se bezhlavě zamiluje do kluka jménem Jared. Byla by to celkem obyčejná lovestory, ale po jedné z honiček je Melanie zajata a její tělo si bere Duše jménem Poutnice. Poutnice je překvapena a zavalena hotovou tsunami vzpomínek a silných emocí, jimž vévodí láska. Stane se to, na co nejsou Duše příliš zvyklé. Melanie se odmítá své mysli a svého těla vzdát. Poutnice chtěla původně ze vzpomínek odhalit úkryt zbývajících lidí, houževnatá Melanie ji v nich ale ukáže sílu lásky. Mimozemská Duše sama této síle nečekaně podlehne a v překvapivém spojenectví se pak vydají hledat Jareda, kterého obě milují. Stejně odhodlaná jako Melanie je ovšem i Duše jménem Hledačka s jediným úkolem - dopadení všech přeživších a ochrana nové rasy.

Hodnocení na CSFD: 67 %
Žánr: Sci-fi, Thriller
Rok: 2013
Anglický název: The Host
Režie: Andrew Niccol
Melanie Stryder: Saoirse Ronan
Jared Howe: Max Irons
Ian O´Shea: Jake Abel
The Seeker: Diane Kruger
Maggie Stryder: Frances Fisher


Trailer:


Nádherné bytosti

3. března 2013 v 11:48 | Mrs X |  Drama
Děj: Ethan je životní smolař. Po předčasné matčině smrti de facto přišel i o otce, protože ten se utápí v žalu a syn pro něj přestal existovat. Navíc žije v zapadákově jménem Gatlin County, kde je jeden den jako druhý a všechny nesmírně ubíjející. Místo zcela vystihuje Ethanův komentář: "V Gatlinu člověka nečeká žádné překvapení. Je to ta nejpitomější díra. Doteď jsem si to aspoň myslel. Zdá se ale, že jsem se sakra seknul…" Zásadní změnu optiky prodělá Ethan díky nové spolužačce, krásné a tajemné černovlásce Leně Duchannesové. Ethana na ní nejvíc fascinuje asi to, že ji zná, protože se mu opakovaně zjevovala ve snech. Lena to v Galtinu nebude mít lehké, protože na každého "cizáka" se místní dívají skrz prsty. Ale protože je Lena neteř místního podivína Macona Ravenwooda, je nenávist zdejších lidí přímo hmatatelná. Dívka si z nevraživosti domorodců nic nedělá, protože má mnohem větší trápení. Ona i její příbuzní jsou Zaklínači, mocné bytosti s pozoruhodnými schopnostmi. Nad Lenou ale visí temné prokletí a jí zbývá už jen sedmdesát pět dní do chvíle, která rozhodne o jejím osudu: Buď bude dostatečně silná a její moc se přidá na stranu dobra, anebo jí pohltí síly temnoty a ona se stane kněžkou zla jako její matka Sarafine. V zoufalé situaci najde pomoc tam, kde by ji asi nečekala. U smrtelníka jménem Ethan, který je ochoten ji hájit, i kdyby měl kvůli tomu položit vlastní život. Může síla lásky odolat mocné magii, které nad nimi oběma krouží?

Hodnocení na CSFD: 61 %
Žánr: Drama/ Fantasy
Rok: 2013
Anglický název: Beautiful Creatures
Režie: Richard LaGravenese
Ridley Duchaness: Emmy Rossum
Macom Ravenwood: Jeremy Irons
Paní Lincolnová: Emma Thompson
Amma: Viola Davis
Lena Duchanness: Alice Englert


Trailer: