Voda pro slony

19. ledna 2013 v 18:16 | Mrs X |  Drama
Děj: Jacob Jankowski skládal závěrečné zkoušky na veterině, když se dozvěděl, že oba jeho rodiče zemřeli při autonehodě. Bez rodiny a bez peněz Jacob netušil jak dál, ale osud ho zavál do vlaku světového cirkusu Benzini. Hospodářská krize právě vrcholila a pro Jacoba, stejně jako pro spoustu dalších, cirkus znamenal spásu, ačkoliv to byl svět s úzce vymezenými iracionálními pravidly, s vlastním pojetím života i smrti. Jako téměř dostudovaný veterinář dostal Jacob na starost cirkusový zvěřinec včetně cirkusových běloušů krásné krasojezdkyně a hvězdy volné drezury koní Marleny. Marlenu k cirkusu přivedla láska k nesprávnému muži, charismatickému, ale zvrhlému a násilnickému řediteli cirkusu. S Jacobem ji od začátku pojila nejen láska ke zvířatům, ale také vztah ke slonici Rosie, která se k cirkusu dostala jako obrovská šedivá naděje, nové číslo, které mělo cirkus zachránit před úpadkem. Jak ale s Rosie číslo nacvičit, když nebyla schopná poslechnout ani jednoduché příkazy? Pouto, které mezi touto nesourodou trojicí postupně vzniklo, bylo založeno na důvěře a lásce a nakonec se pro všechny tři stalo jedinou nadějí na přežití.
Výpravná romance z cirkusového prostředí 30. let minulého století o zakázané lásce, která se zrodí na magickém místě plném dobrodružství, zázraků a nebezpečí, vznikla podle celosvětového knižního bestselleru Sary Gruenové. Hlavní role ztvárnili držitelka Oscara Reese Witherspoon a hvězda ságy Stmívání Robert Pattinson.


Hodnocení na CSFD: 74 %
Žánr: Drama/ Romantický
Rok: 2011
Anglický název: Water for Elephants
Režie: Francis Lawrence
Jacob Jankowski: Robert Pattinson
Marlena Rosenbluthová: Reese Witherspoon
August Rosenbluth: Christoph Waltz
Jacob Jankowski starší: Hal Halbrook
Můj názor: Robert Pattinson zde předvedl naprosto fantastický výkon. Film je spíše takové drama, moc romantických scén tam není. V některých chvílích opravdu velmi depresivní, až tak, že mi tekly slzy. Například, když ředitel mlátil Rosie. To na mě vážně velmi nepříjemně zapůsobilo. Reese Witherspoon tato role taky celkem sedla a celkově mě film velmi mile překvapil.
Trailer:

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Viděli jste již tento film?

Ano, je skvělý 29.9% (139)
Ano 21.7% (101)
Ne, zatím jsem ho neviděl/a 25.6% (119)
Nelíbil se mi 22.8% (106)

Komentáře

1 WaclawA WaclawA | E-mail | 17. ledna 2017 v 18:59 | Reagovat

Chtěli byste zvýšit návštěvnost na themovies.blog.cz několikrát? Hledat v google: Masitsu's tricks

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama