Leden 2013

Živí mrtví

30. ledna 2013 v 15:36 | Mrs X |  Seriály
Děj: Seriál Walking Dead vznikol podľa rovnomenného komiksu a stanica AMC zatiaľ veľmi úspešne odvysielala dve série (prvá mala 6 častí, druhá 13, plánovaná tretia 16). Walking Dead prináša príbeh o následkoch apokalypsy, ktorá zmenila ľudí na zombie a sleduje príbeh skupinky ľudí, ktorí prežili a cestujú naprieč USA a snažia sa nájsť si nový domov, bez hôrd zombie. Skupinu vedie Rick Grimes, ktorý bol v starom svete policajným dôstojníkom. Čím väčšmi je ich situácia bezútešnejšia, tým viac ich vôľa prežiť núti robiť takmer čokoľvek, aby zostali nažive. V roku 2010 získal seriál na prestížnu cenu Zlatý glóbus. Získal ocenenie AFI TV Award ako najlepší seriál roka a v roku 2011 získal cenu Saturn Award od Academy of Science Fiction, Fantasy & Horror Films v USA.

Hodnocení na CSFD: 79 %
Žánr: Horor/ Thriller/ Drama
Rok: 2010
Anglický název: Walking Dead
Režie: Frank Darabont, Ernest R. Dickerson, Michelle Maxwell MacLaren atd.
Rick Grimes: Andrew Lincoln
Shane Walsh: Jon Bernthal
Lori Grimesová: Sarah Wayne Callies
Andrea: Laurie Holden
Glenn: Steven Yeun
atd.
Můj názor: Walking Dead j můj oblíbený seriál a každý díl sleduji s napětím a nemohu se nikdy dočkat dalšího. Seriál není úplně hororový, občas se jen odněkud vynoří nějaké zombie, toť vše.
Trailer:


Nadějné vyhlídky

27. ledna 2013 v 18:09 | Mrs X |  Drama
Děj: Jedenáctiletý Pip je sirotek z chudých poměrů, který vyrůstá u své přísné sestry. Aby si vydělal na živobytí, začne pracovat u velmi bohaté slečny Havishamová. Je to excentrická a podi-vínská stará panna, která žije v ústraní, nenávidí muže a již roky nevychází na denní světlo. Pip má za úkol dělat společníka její dvanáctileté chráněnce Estelle. Pip se do Estelly zamiluje, ta jím však pro jeho původ pohrdá. O deset let později se na Pipa usměje štěstí, když mu neznámý dobrodinec odkáže velké množství peněz. Pip se stěhuje do Londýna a rozmařilý život ve velkoměstě ho rychle mění v povýšeného snoba. Jako bohatý a perspektivní gentleman se znovu začne ucházet o svou dětskou lásku Estellu. Ale pravda o jeho dobrodiníci a záhadně získaném bohatství může zničit vše, na čem mu záleží…

Hodnocení na CSFD: 64 %
Žánr: Drama
Rok: 2012
Anglický název: Great Expectations
Režie: Mike Newell
Pip: Jeremy Irwine
Estella: Holly Grainger
Slečna Havishamová: Helena Bnham Carter
Maqwitch: Ralph Fiennes
Joe Gargery: Jason Flemyng
Můj názor: Mám v plánu si na tent film brzy zajít do kina.
Trailer:


Emma Stone

25. ledna 2013 v 12:05 | Mrs X |  Herečky
Celé jméno: Emma Jean Stone
Datum narození: 6. 11. 1988
Místo narození: Scottsdale, Arizona, USA
Znamení: Štír
Výška: 168 cm
Můj názor: Mám tuto herečku ráda kvůli jejímu charisma a také pro to, že umí skvěle hrát.

Biografie: Rodačka ze Scottsdale v Arizoně, Emily Jean Stone je ve filmové branži čerstvým "zbožím", přesto má na začátečníka solidní nabídky. Emma je dcerou Jeffa a Kristy Stone a má mladšího bratra Spencera. Před kameru se toužila postavit už od dětství. Od malinka byla členkou místního divadla Valley Youth ve Phoenixu, kde se také v jedenácti letech poprvé představila na jevišti. Poté navštěvovala základní školu Sequoya. Protože ale skloubit hraní se školou není nic snadného, následující dva roky studovala doma. Za tu dobu se objevila ve více než šestnácti představeních zahrnujících například Popelku, Malou mořskou vílu, Princeznu na hrášku či Alenku v říši divů. Jeden semestr si pobyla také na Xavier College, dívčí katolické střední škole.
Když jí bylo patnáct, tak dlouho žadonila u rodičů, že se chce profesi herečky věnovat naplno, až se jí podařilo uprosit matku, která se s ní přestěhovala do Californie. Začátky ale nebývají procházkou růžovým sadem, první zkušenosti tedy nabírala v epizodních rolích v seriálech jako MEDIUM, MALCOLM V NESNÁZÍCH či LUCKY LOUIE. Pak to chvíli vypadalo docela nadějně. Zahrála si v sedmi epizodách akčního seriálu z produkce televize Fox DRIVE. Než se ovšem nový projekt stačil na obrazovkách pořádně ohřát, byl stažen z vysílání. Štěstí se ale na mladou Američanku usmálo i tak. V roce 2007 si odbyla svůj celovečerní debut v komedii SUPERBAD, kde ztvárnila postavu Jules, dívku, kterou se snaží sbalit Seth v podání Jonaha Hilla. Film se stal ve Spojených Státech kasovním trhákem, když při rozpočtu 20 milionů dolarů vydělal šestkrát tolik.
Hned poté se pustila do žánrově podobně laděného snímku THE ROCKER, který už, co se výdělku týče, tak úspěšný nebyl, Emma ale zůstávala v povědomí veřejnosti a rožšiřovala si obzory. Alespoň po hudební stránce. Pro roli Amelie se totiž naučila hrát na basu. Následně se objevila v komedii DOMÁCÍ MAZLÍČEK s Annou Faris, kde si střihla prezidentku dívčího spolku. Polepšit by si měla v romantické komedii Marka Waterse The GHOSTS OF GIRLFRIENDS PAST s Matthewem McConaugheym a Jennifer Garner, která brzy dorazí do kin. Nově také začala točit snímek PAPER MAN s Ryanem Reynoldsem a Jeffem Danielsem a hororovou komedii ZOMBIELAND. Časem by ráda začala produkovat vlastní projekty a přála by si zaúčinkovat v show SATURDAY NIGHT LIVE. Ve volném čase se Emma věnuje designování webových stránek a programování.

Herecká filmografie:
2000- Malcolm v nesnázích
2005- Medium, New Partridge Family, Slaský život Zacka a Codyho
2006- Lucky Louie, Studio 30 Rock
2007- Drive, Superbad
2008- Domácí mazlíček, Rocker
2009- Bejvalek se nezbavíš, Papírový hrdina, Zombieland
2010- Marmaduk, Panna nebo orel
2011- Bláznivá, zatracená láska, Černobílý svět, Kamarád taky rád
2012- Amazing Spider-Man
2013- Croodsovi, Gangster Squad- Lovci mafie, Mládeži nepřístupno
2014- The Amazing Spider-Man 2


Nic nás nerozdělí

24. ledna 2013 v 18:41 | Mrs X |  Drama
Děj: Silný příběh filmu Nic nás nerozdělí je založen na skutečné události jedné rodiny, která v roce 2004 přežila úder ničivé vlny tsunami v Indickém oceánu. Manželé Henry, Maria a jejich tři synové se rozhodli strávit poklidné Vánoce v Thajsku a těší se na několik dnů prožitých v tropickém ráji. Rodinná idylka ale náhle a nečekaně skončí dva dny po Štědrém dnu, když jihovýchodní pobřeží Asie zasáhne vlna tsunami. Obrovská masa vody se valí na hotelový komplex, smete vše, co jí přijde do cesty, a rozdělí i prchající rodinu. Ačkoliv všichni členové rodiny přežijí, vyhráno zdaleka nemají, protože nalézt jeden druhého uprostřed pekla je skoro nemožné.

Hodnocení na CSFD: 84 %
Žánr: Drama/ Thriller/ Akční
Rok: 2012
Anglický název: The Impossible
Režie: Juan Antonio Bayona
Henry: Ewan McGregor
Maria: Naomi Watts
Lucas: Tom Holland
Simon: Oaklee Pendergast
Můj názor: Místo očekávaného katastrofického filmu se ukázal velice smutný příbě jedné rodiny, která přežila tsunami. Naomi Watts byla skvělá a stejně tak všichni ostatní herci. Film určitě musíte vidět.
Trailer:Lincoln

23. ledna 2013 v 20:52 | Mrs X |  Drama
Děj: Není-li špatné otroctví, pak není špatné nic.
Film "Lincoln" Stevena Spielberga popisuje období posledních čtyř měsíců života největšího amerického prezidenta Abrahama Lincolna. Odhaluje nejriskantnější a nejodvážnější rozhodnutí amerického vůdce v době, kdy se vyostřuje otázka otroctví a zemí zmítá válka. Silné lidské drama se odehrává na jejím konci. Lincoln může konflikt ukončit, ale rozhodne se hrát vyšší politickou hru, kterou je snaha zrušit otroctví. Sám sobě musí zodpovědět, zda za ni další promarněné životy stojí. V ten hvězdný okamžik dějin musí Lincoln využít veškerý talent, odvahu a morální sílu. Musí učinit rozhodnutí, díky němuž se stane legendou. Postava Abrahama Lincolna odnepaměti osciluje mezi mýtem a historickou postavou. Stále zaměstnává představivost veřejnosti, dnes snad ještě víc než kdy jindy. Možná protože se stal globálním symbolem uvážlivého nakládání s mocí.
Film vznikl podle scénáře nositele Pulitzerovy ceny Tonyho Kushnera, dalšími klíčovými hráči jsou Steven Spielberg a představitel titulní role Daniel Day-Lewis. Příběh proniká k jádru Lincolnových posledních úspěchů. Znázorňuje muže plného paradoxů: baviče a vážného muže, hravého vypravěče a nelítostného politického hráče, prozíravého vůdce a zranitelného otce, který v nejtemnější hodině svého národa, kdy si doba žádá od všech to nejlepší, předčí všechna očekávání.
"Odjakživa jsem chtěl vyprávět Lincolnův příběh. Je jednou z nejvíce strhujících postav historie i mého života," říká Spielberg. "Vzpomínám si, že když jsem ve čtyřech nebo pěti letech poprvé uviděl Lincolnův památník, velikost té sochy na židli mě vyděsila, ale když jsem šel blíž, uchvátila mě její tvář. Na ten okamžik nikdy nezapomenu. Přiměla mě o tom muži, sedícím na židli vysoko nade mnou, začít přemýšlet." Čím víc se toho Spielberg během svého života o Lincolnovi dozvěděl, tím víc vzrůstal jeho obdiv a touha vzdát hold této výjimečné osobnosti, její příběh si nesmíte nechat ujít ani vy.

Hodnocení na CSFD: 65 %
Premiéra v ČR: 24.1. 2013
Žánr: Životopisný/ Historický/ Drama/ Válečný
Rok: 2012
Abraham Lincoln: Danil Day- Lewis
Marry Todd Lincolnová: Sally Field
Robert Todd-Lincoln: Josepg Gordon- Levitt
Thaddeus Stevens: Tommy Lee Jones
Můj názor: Určitě se na tento film kouknu.Sally Field in Lincoln (2012) Movie Image


Daniel Day-Lewis in Lincoln (2012) Movie Image


Tommy Lee Jones in Lincoln (2012) Movie Image

Trailer:


Birdsong

22. ledna 2013 v 17:36 | Mrs X |  Drama
Děj: Zfilmované dílo Sebastiana Faulkse o válce, lásce a o utrpení, které přináší bolestné ztráty.
Mladý Septen přijíždí do francouzského Amiensu jako pracovník anglické firmy. U svého hostitele se však zamiluje právě do jeho manželky Isabell. Poté, co osud rozdělí jejich cesty, prožíváme osud Stephena, který válčí v zákopech na francouzsko-německých hranicích. Není to jen příběh o válce, tady jde především o vnímání a o úhel pohledu na to, kolik utrpení museli lidé prožít, kolik měsíců a let museli bojovat, zatímco jejich příbuzní a přátelé v klidu obědvali a radovali se ze života.

Hodnocení na CSFD: 80 %
Žánr: Válečný/ Drama/ Historický/ Romantický
Rok: 2012
Režie: Philip Martin
Stephen Wraysford: Eddie Redmayne
Isabelle: Clémence Poésy
Kapitán Grey: Matthew Goode
Můj názor: Úžásný film, ze kterého jsme ještě doteď unesena. Koukla jsem se na něj, protože tam hraje Eddie Redmayne (můj oblíbený herec) a ukázalo se, že jsem udělala dobře. Příběh se odehrává za světové války a ukazuje osudy mnoha mužů, jenž šli na smrt. Eddie Redmayne byl v hlavní roli fantastický a tenhle film byste si určitě měli pustit.
Trailer:
Nespoutaný Django

22. ledna 2013 v 17:13 | Mrs X |  Drama
Děj: Kultovní režisér Quentin Tarantino natočil jižanské drama z období před vypuknutím Občanské války, jehož hlavním hrdinou je otrok Django. Ten má šanci získat díky nájemnému lovci lidí dr. Schultzovi svobodu, pokud se mu povede dopadnout vraždící bratry Brittlovi. Djangovi se tak zároveň naskytne příležitost najít ženu, kterou musel před lety nedobrovolně opustit. Ani jeden z hlavních hrdinů však netuší, jak blízko jsou nejnebezpečnějšímu dobrodružství svého života.

Hodnocení na CSFD: 90 %
Žánr: Western/ Akční/ Drama/ Komedie
Rok: 2012
Anglický název: Django Unchained
Režie: Quentin Tarantino
Django: Jamie Foxx
Doktor King Schultz: Christoph Waltz
Calvin Candie: Leonardo DiCaprio
Broomhilda: Kerry Washington
Můj názor: Westerny moc nemusím, ale tento se mi líbil a určitě byste se na něj měli kouknout.
Trailer:Žena v černém

21. ledna 2013 v 19:49 | Mrs X |  Horory
Děj: Snímek na motivy klasického duchařského příběhu vypráví příběh Arthura Kippse, právníka, který je nucen opustit svého malého syna a odcestovat do odlehlé vesnice, aby zde vyřídil právní záležitosti související s nedávno zesnulým majitelem rezidence Eel Marsh House. Kipps, který o samotě pracuje v tomto starém sídle, začíná odhalovat místní krutá a znepokojivá tajemství a jeho obavy se dále stupňují poté, co zjistí, že místní děti za záhadných okolností umírají. Když pomstychtivá žena v černém začne ohrožovat i jeho nejbližší, je Kipps nucen hledat způsob, jakým vražedný kruh přerušit.


Hodnocení na CSFD: 71 %
Žánr: Horor/ Thriller/Drama/ Mysteriózní
Rok: 2012
Anglický název: The Woman in Black
Režie: James Watkins
Arthur Kipps: Daniel Radcliffe
Samuel Daily: Ciarán Hinds
Paní Dailyová: Janet McTeer
Můj názor: Tento film mi jako horor moc nepřipadal. Sledovat jak Daniel Radcliffe chodí půl hodiny po strašidelném domě a hledá temnou postavu, mě přestávalo bavit. Ano, párkrát jsem se lekla, ale myslím, že film mohl být trochu více akční a napínavější.
Trailer:


Terapie láskou

20. ledna 2013 v 19:07 | Mrs X |  Drama
Děj: Film podle stejnojmenné knihy vypráví o učiteli dějepisu Patovi, který je po propuštění z psychiatrické léčebny svěřen do péče své matky. Zatímco spřádá plány, jak znovu získat zpátky svou exmanželku, potká Tiffany, mentálně nestálou a ovdovělou sestru jeho nejlepšího přítele. Tato zvláštní dvojice naváže neobvyklé přátelství plné nečekaných událostí a zážitků, které je způsobeno jejich duševním stavem.

Hodnocení na CSFD: 80 %
Žánr: Komedie/ Drama/ Romantický
Rok: 2012
Anglický název: Silver Linings Playbook
Režie: David O. Russell
Pat Solitano: Bradley Cooper
Tiffany: Jennifer Lawrence
Pat Solitano st.: Robert De Niro
Veronica: Julia Stiles
Můj názor: Na tento film hodně dlouho nezapomenu. Zpočátku se mi příběh o duševně nemocném Patovi moc nelíbil, ale postupně jsem si ho zamilovala. Konec byl skvěle promyšlený a film mě prostě uchvátil. Rozhdoně doporučuji.
Trailer:Hněv Titánů

20. ledna 2013 v 18:48 | Mrs X |  Dobrodružné filmy
Děj: Deset let po tom, co hrdinně porazil obrovského Krakena, se Perseus, polobůh a Diův syn, snaží vést klidný život jako vesnický rybář a otec desetiletého syna Helia. Mezitím zuří boj o moc mezi bohy a titány. Bohové jsou nebezpečně oslabeni nedostatkem oddanosti lidí. Ztrácejí kontrolu nad uvězněnými titány a jejich hrůzu nahánějícím vůdcem Kronem, otcem dlouho vládnoucích bratrů Dia, Hada a Poseidona. Tento triumvirát přemohl svého mocného otce už dávno a nechal ho hnít v ponuré, bezedné propasti Tartaru - vězení, které leží hluboko v podsvětí. Perseus nemůže ignorovat volání spravedlnosti, když se Hades a Diův božský syn Ares dohodnou s Kronem na zajetí Dia. Síla a moc titánů je stále větší, zato Diovi jeho božská síla dochází a na zemi se rozpoutá peklo. S pomocí královny Andromedy, Poseidonova polobožského syna Argenora a padlého boha Hefaista se Perseus vydává na zrádnou a nebezpečnou výpravu do podsvětí, aby osvobodil Dia, přemohl titány a zachránil tak celé lidstvo.

Hodnocení na CSFD: 58 %
Žánr: Dobrodružný/ Akční/ Fantasy
Rok: 2012
Anglický název: Wrath of the Titans
Režie: Jonathan Liebesman
Perseus: Sam Worthington
Zeus: Liam Neeson
Andromeda: Rosamund Pike
Hádés: Ralph Fiennes
Héfaistos: Bill Nighy
Poseidón: Danny Huston
Agénór: Toby Kebbell
Áréz: Edgar Ramirez
Můj názor: Krásně zpracované, super efekty a herecké výkony. Můžu jenom doporučit.
Trailer: