Glee

16. prosince 2012 v 19:44 | Mrs X |  Seriály
Děj: Mladý učitel španělštiny Will Schuester působí na McKinleyho škole v Ohiu, kde jako student zažil období největší slávy tamního klubu. Tehdy patřili sboristé mezi nejpopulárnější žáky, protože byli opravdu dobří zpěváci a tanečníci. Jenže současný klub je absolutní propadák. Chybí lidé a schopný sbormistr. Schuester se klubu ujme a čeká ho nelehká cesta. Musí získat kvalitní členy, kteří se zároveň musejí smířit s tím, že podle názoru většiny dětí ve škole jsou sboristé vrcholně trapní. Štěstí se na něj usměje v okamžiku, kdy při konkurzu objeví výjimečně talentovanou studentku Rachel. Ani ostatní adepti na tom s hudebním nadáním nejsou špatně - zženštilý Kurt dokáže vyzpívat neuvěřitelné výšky, korpulentní Mercedes dokonale ovládá svůj hlas, vozíčkář Artie skvěle hraje na kytaru a koktající Tina přestává při zpěvu zadrhávat. Na škole to ale nikdo z nich nemá snadné, téměř bez výjimky jsou terči šikany. Házejí je do popelnice, zavírají do kadibudek, polévají ledovou vodou apod. Není tudíž divu, že se nikdo další do sboru nehrne. Až díky lsti dokáže sbormistr Schuester přilákat kapitána fotbalového mužstva, který má přirozený, ale poněkud neotesaný talent. První záblesk šance na úspěch nedá spát tělocvikářce a trenérce roztleskávaček Sue, která je zvyklá, že její kroužek je na škole ten jediný důležitý. Rozbíhá proto ďábelský plán na zničení klubu v samotném zárodku...
Záměrem tvůrců bylo vytvořit protiklad seriálům plným násilí a vražd. Něco originálního a zároveň pozitivního a optimistického. A seriál má skutečně schopnost vyvolávat v divácích dobrou náladu.

Hodnocení na CSFD: 66 %
Žánr: Komedie / Drama / Hudební / Muzikál
Rok : 2009
Režie: Ryan Murphy, Alfonso Gomez-Rejon, Eric Stoltz, Elodie Keene, Paris Barclay, atd.
Rachel Berry: Lea Michele
Finn Hudson: Cory Monteith
Will Schuester: Matthew Morrison
Emma Pillsbury: Jayma Mays
Quinn Fabray: Dianna Agron
Noah Puckerman: Mark Salling
Kurt Hummel: Chris Colfer
Mercedes Jones: Amber Riley
Tina Cohen-Chang: Jenna Ushkowitz
Artie Abrams: Kevin McHale
Terri Schuester: Jessalyn Gilsig
Sue Sylvester: Jane Lynch
Brittany Pierce: Heather Morris
Santana Lopez: Naya Rivera
Burt Hummel: Mike O´Malley
Mike Chang: Harry Shum Jr.
Figgins: Iqbal Theba
Sam Evans: Chord Overstreet
Blaine Anderson: Darren Criss
Můj názor: Nejlepší seriál všech dob. Na každý další díl se těším a prostě glee miluju. Všechny postavy jsou mi sympatické a je skvěle natočený.


Trailer:

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama