Prosinec 2012

Talisman

31. prosince 2012 v 16:01 | Mrs X |  Drama
Děj: Seržant americké námořní pěchoty Logan Thibault se vrací ze své třetí mise v Iráku, s jedinou věcí, kterou zde našel - fotografií ženy, která ho podle jeho slov držela při životě. Zjistí, že žena na fotce se jmenuje Beth, vydá se ji hledat a najde její adresu a jednoho dne se objeví přede dveřmi. Nechá se najmout do psí ho centra, který její rodina vede. I když mu Beth zpočátku nevěří a už má sama komplikací v životě dost, rozvine se mezi nimi románek, který dává Loganovi naději, že Beth by mohla pro něj znamenat více, než jen obrázek pro štěstí.
Hodnocení na CSFD: 62 %
Žánr: Drama/ Romantický
Rok: 2012
Anglický název: The Lucky One
Režie: Scott Hicks
Logan Thibault: Zac Efron
Beth Clayton: Taylor Schilling
Nana: Blythe Danner
Ben Clayton: Riley Thomas Stewart
Můj názor: Musím se přiznat, že jsem se koukla na tento film zčásti proto, že tam hraje Zac Efron. Bohužel jsem od tohoto filmu čekala víc. Je to spíše takový oddechový film a pokud nemáte nic jiného na práci, pusťte si ho!
Trailer:


Ten Inch Hero

31. prosince 2012 v 15:50 | Mrs X |  Drama
Děj: Skupinka přátel žije své životy, prožívají své lásky i trápení a stále se učí novým věcem...
Piper je umělkyně, přesněji řečeno malířka, která se po letech vrací do města, aby našla dítě, které před lety dala k adopci. Ale bude překvapena, co jí osud nadělí.
Tish je chladně kalkulující nymfomanka. Kdy se ale naučí, že sex je víc než jen zbraň. Možná, že pravá láska na ni čeká hned za rohem! ;)
Priestly, na první pohled hloupý buran, který o životě pořádně nic neví. Jak dlouho však dokáže skrývat to, co doopravdy cítí?
Nesmělá Jen se snaží být co nejvíc mimo dění a lásku prožívá pouze přes email. Možná ji však Tish a Piper pomohou připravit na skutečné setkání se záhadným cizincem.
Trucker, starý hippie, který skrývá tajemství. Přitom jeho láska na něj čeká přes ulici.
Film plný přátelství, pohody a lásky.

Hodnocení na CSFD: 78 %
Žánr: Komedie/ Drama/ Romantický
Rok: 2007
Režie: David Mackay
Piper: Elisabeth Harnois
Noah: Sean Patrick Flanery
Jen: Clea DuVall
Tish: Danneel Harris
Můj názor: Ten Ich Hero ukazuje jak důležité je v životě přátelství a láska. Vyzařuje z něho pohoda a prostě si ho užijete :-)

Ten Inch Hero Screencaps - jensen-ackles ScreencapTrailer:
Stmívání

31. prosince 2012 v 12:08 | Mrs X |  Romantické filmy

Děj: Bella byla vždy trochu jiná. Když se její máma znovu vdala, Bella se rozhodla sblížit se svým otcem a nastěhovala se k němu do malého deštivého městečka Forks bez toho, aniž by čekala, že se její život změní. Na první hodině v nové škole si k ní přisedne tajemný a okouzlující Edward Cullen, kluk, který je jiný než všichni, které doteď potkala. Ve škole se o něm šíří zvláštní zvěsti, stejně tak o jeho sourozencích, se kterými vždy sedává osamocený u jednoho stolu ve školní jídelně. I navzdory varování kamarádů Bellu Edward neskutečně přitahuje, zdají se jí o něm sny. Postupně začne mít však podezření, že Edward není úplně obyčejný kluk...

Hodnocení na CSFD: 53 %
Žánr: Romantický/ Dobrodružný/ Drama/ Fantasy
Rok: 2008
Anglický název: Twilight
Režie: Catherine Hardwicke
Isabella Swan: Kristen Stewart
Edward Cullen: Robert Pattinson
Jacob Black: Taylor Lautner
Charlie Swan: Billy Burke
Mike Newton: Michael Welch
Eric Yorkie: Justin Chon
Carlisle Cullen: Peter Facinelli
Emmett Cullen: Kellan Lutz
Esme Cullen: Elizabeth Reaser
Rosalie Hale: Nikki Reed
Alice Cullen: Ashley Greene
Jasper Hale: Jackson Rathbone
Můj názor: Když jsem viděla film poprvé, bylo mi dvanáct a byla jsem do něj úplný blázen. Teď s odstupem času už ho vnímám jinak. Pořád se mi líbí, ale někdy mě vážně zaráží naivita Belly a její nerozhodnost. Taky se mi nelíbí, jak je film natočený.

- film byl natočen na motivy spisovatelka Stephanie Meyer(Stmívání, Nový měsíc, Zatmění, Rozbřesk)
- první volba Stephanie Meyer na roli Edwarda byl herec Henry Cavill
- film se natáčel 48 dní
- Robert Pattinson napsal pro film 2 písně (Never Think...)
- herci hrající upíry museli být bledí a proto se jim přidalo do smlouvy, že se musí držet mimo slunce
Trailer:


Tohle je válka!

31. prosince 2012 v 0:03 | Mrs X |  Dobrodružné filmy
Děj: Dva špičkoví agenti CIA, Tuck a FDR, jsou kamarádi na život a na smrt. To ovšem pouze do doby, než se oba zblázní do jedné a téže slečny - Lauren Scottová (Reese Witherspoon). Kariéristka Lauren Scottová je sice ve svém pracovním životě úspěšná, ale její milostný život je jedna velká katastrofa. Poté, co ji nechá přítel, kvůli kterému se přestěhovala z milované Atlanty, nemá na randění a hledání nového vztahu ani pomyšlení. S tím se ale nespokojí její praštěná kamarádka Trish, která ji přemluví, aby zkusila najít štěstí v lásce na internetové seznamce. Na internetu se seznámí se sympaťákem Tuckem a domluví si s ním rande. Aby to ale neměla tak jednoduché, ve videopůjčovně se jí do cesty připlete i pohledný hezoun FDR. Lauren se rozhodne randit prozatím s oběma, samozřejmě bez nejmenší potuchy, že oba kluci jsou nejlepšími kamarády a navíc top agenty CIA. Tuck a FDR doposud žili život jako v Bondovce - plný zbraní, rychlých aut i krásných žen, které až dosud nikdy nebrali příliš vážně. Tentokrát jsou ale oba přesvědčeni, že našli tu pravou. Zjištění, že se oba zamilovali do stejné dívky, jim ovšem jejich přátelství tak trochu pokazí. I když se dohodnou, že si půjdou z cesty, a Lauren neřeknou, že se znají, nebyli by to správní agenti, aby se vzdali své vysněné dívky tak snadno. Na řadu přichází série promyšlených špiónských útoků s jediným cílem - co nejvíce ztrapnit a zkazit rande toho druhého. Jak tato stále se stupňující bitva dopadne a pro koho se Lauren nakonec rozhodne?

Hodnocení na CSFD: 65 %
Žánr: Komedie/ Akční/ Romantický
Rok: 2012
Anglický název: This Means War
Režie: McG
Tuck: Tom Hardy
FDR: Chris Pine
Lauren Scott: Reese Witherspoon
Můj názor: Tento film měl někdy své světlé chvilky, ale nějak moc mě nenadchl. I když bylo celkem zábavné sledovat ty dva, jak se snaží získat Laureninu pozornost :-)
Trailer:


The Perks od Being a Wallflower

29. prosince 2012 v 21:59 | Mrs X |  Drama
Děj: Charlie je plachý a neoblíbený teenager, který popisuje svůj život v sérii anonymních dopisů, a ty poté posílá lidem, které vůbec nezná. Zkoumá složitou dobu dospívání, včetně introverze, sexuality, homosexuality, drog i zneužívání. První dopis Charlie posílá v době před svým nástupem na střední školu. Tam se seznamuje s novými přáteli, Sam a jejím nevlastním bratrem Patrickem. Najde si první přítelkyni, ale tajně je už od první chvíle zamilovaný do zelenooké Sam. Celý příběh se odehrává v Pittsburghu v letech 1991 - 1992.

Hodnocení na CSFD: 87 %
Žánr: Drama/ Romantický
Rok: 2012
Režie: Stephen Chbosky
Sam: Emma Watson
Candace: Nina Dobrev
Charlie: Logan Lerman
Patrick: Ezra Miller
Mary Elizabeth: Mae Whitman
Můj názor: Velice krásný filmy, který doporučuji každému. Až do konce jsem si nebyla jsitá, jak dopadne. Všichni herci byli naprosto skvělí a nemám co bych filmu vytkla. Něco takového už tu dlouho nebylo.
Trailer:


Až tak moc tě nežere

29. prosince 2012 v 13:57 | Mrs X |  Komedie
Děj: Ženy a muži. Jedny jsou z Venuše, druzí z Marsu, společně obývají Zemi, a třebaže jsou jako oheň a voda, musejí a hlavně chtějí spolu žít. Jen to občas nejde tak lehce, jak by si obě zúčastněné strany představovaly. A ani hlavní hrdinky a hrdiny superhvězdně obsazené adaptace stejnojmenného bestselleru Grega Behrendta a Liz Tuccillové rozhodně nečeká lehký boj. Skupina mladých lidí z Baltimoru totiž momentálně prochází velkou krizí vztahového života a hledáním velké osudové lásky. Místo ní ale přicházejí stále komičtější a úsměvnější situace, které dokáže napsat jen sám život. Ono i takové rande se totiž během několika málo minut může stát absolutním peklem a stačí k tomu opravdu málo. Ostatně všichni to známe...

Hodnocení na CSFD: 66 %
Rok: 2009
Žánr: Komedie / Romantický / Drama
Anglický název: He´s Just Not That Into You
Režie: Ken Kwapis
Gigi: Ginnifer Goodwin
Beth: Jennifer Aniston
Anna: Scarlett Johansson
Mary: Drew Barrymore
Janine: Jennifer Connelly
Ben: Bradley Cooper
Neil: Ben Affleck
Nathan: Wilson Cruz
Alex: Justin Long
Connor: Kevin Connolly
Můj názor: Zajímavý, celkem poutavý příběh. Nejvíce se mi líbí vztah Gigi s Alexem. Naivní Gigi snad pobaví každého. Jako vždy se dočkáme happy endu. :-)
Trailer:


Zkus mě rozesmát

28. prosince 2012 v 22:17 | Mrs X |  Komedie

Děj: Ve filmu Zkus mě rozesmát požádá plastický chirurg, který chodí s mnohem mladší učitelkou ze školy, svou věrnou asistentku, aby předstírala, že je jeho co nevidět bývalou manželkou, aby mu tak pomohla urovnat jednu neuváženou lež. Když se mu ale vymstí ještě několik dalších lží, vloží se do věci i její děti a všichni se společně vydávají na víkend na Havaji, který jim všem zcela změní život.

Hodnocení na CSFD: 71 %
Žánr: Komedie / Romantický
Rok: 2011
Anglický název: Just Go With It
Režie: Dennis Dugan
Katherine Palmer: Jennifer Aniston
Danny Maccabee: Adam Sandler
Maggie: Bailee Madison
Devlin Adams: Nicole Kidman
Adon: Kevin Nealon
Palmer Dodge: Brooklyn Decker
Michael: Griffin Gluck
Můj názor: Velmi vtipný příběh, můžu jenom doporučit :-)Tohle je má oblíbená komedie.

Trailer:


Tintinova dobrodružství

28. prosince 2012 v 20:28 | Mrs X |  Animované filmy
Děj: Příběh filmu, inspirovaného po celém světě oblíbenými příhodami knižního a comicsového hrdiny Tintina belgického autora, publikujícího pod pseudonymem Hergé, sleduje osudy výjimečně zvídavého mladého reportéra Tintina a jeho věrného psího společníka Filuty. Ti společně narazí na model lodi, který v sobě ukrývá nebezpečné tajemství. Tintin, který je nevědomky vtažen do samého středu několik set let staré záhady, se ocitá na mušce Ivana Ivanoviče Sacharina, ďábelského padoucha, který je přesvědčen, že Tintin ukradl vzácný poklad, spojovaný se zákeřným pirátem zvaným Rudý Rackham. V doprovodu svého psa Filuty, starého mořského vlka kapitána Haddocka a dvojice nešikovných detektivů Kadlece a Tkadlece procestuje Tintin křížem krážem celý svět ve snaze dostat se jako první na místo posledního odpočinku lodi Jednorožec, vraku, který by ve svém nitru mohl skrývat klíč k obrovskému bohatství... A také prastarou kletbu.

Hodnocení na CSFD: 75 %
Žánr: Animovaný/ Dobrodružný/ Rodinný/ Mysteriózní
Rok: 2011
Anglický název: The Adventures of Tintin
Režie: Steven Spielberg
Tintin: Jamie Bell
Kapitán Archibald Haddock: Andy Serkis
Rudý Rackham: Daniel Craig
Tkadlec: Nick Frost
Můj názor: Příjemná animovaná oddechovka. Trochu mi to připomínalo Sherlocka Holmese, ale na něj to samozřejmě nemělo. Tintin mi svou chytrostí občas trochu lezl na nervy. Jak může být tak malý kluk chytrý?


Trailer:

Dům na konci ulice

27. prosince 2012 v 20:01 | Mrs X |  Horory
Děj: Matka s dcerou se přestěhují do nového města. Sami zjistí, že ve vedlejším domě zabila mladá dívka své rodiče. Dcera se ujme chlapce, který masakr přežil a dozvídá se příběh, který ještě zdaleka nemá konec.

Hodnocení na CSFD: 42 %
Žánr: Horor/ Thriller
Rok: 2012
Anglický název: House at the End of the Street
Režie: Mark Tonderai
Elissa: Jennifer Lawrence
Sarah: Elisabeth Shue
Ryan: Max Thieriot
Weaver: Gil Bellows
Můj názor: Docela průměrný horor. Je tam pár lekavých scén, ale úplně hororové to není. Jennifer Lawrence byla jako vždy skvělá a nemám jí co vytknout.


Trailer:Once Upon a Time

27. prosince 2012 v 19:43 | Mrs X |  Seriály
Děj: Vlivem černé magie zlé čarodějnice se pohádkové postavy ocitnou v lidském světě bez jediné vzpomínky na svůj předchozí život. Příběh začarovaného Storybrooku se začíná rozplétat s příchodem dcery královského páru, kterou se podařilo těsně po narození zachránit od stejného osudu. Tu přivede do osamělého městečka její syn, kterého těsně po narození dala k adopci a kterého si následně osvojila nepříliš příjemná starostka Storybrooku.

Hodnocení na CSFD: 82 %
Rok: 2011
Žánr: Fantasy / Drama / Dobrodružný
Režie: Mark Mylod, Greg Beeman, David Solomon, Paul A. Edwards, David Barrett

Mary Margaret Blanchard: Ginnifer Goodwin
Pan Gold: Robert Carlyle
Emma Swan: Jennifer Morrison
Zlá královna: Lana Parrilla
Graham: Jamie Dornan
Henry Mills: Jared Gilmore
John Doe: Joshua Dallas
Archie Hopper: Raphael Sbarge
Ruby: Meghan Ory
Můj názor: Velice hezký seriál. V každém díle se nám odkryje něco z minulosti každé postavy. Nechybí akce, napětí, láska a zrada. Těším se na každý další díl a rozhodně se u seriálu nikdy nenudím.


Trailer: