Listopad 2012

Atlas mraků- film který rozhodně musíte vidět

30. listopadu 2012 v 19:35 | Mrs X |  Drama
Děj: Filmová adaptace románu Davida Mitchella vypráví šest žánrově odlišných příběhů, které se odehrávají v různých časech a na různých místech od začátku 19. století až po postapokalytickou budoucnost. Film zobrazuje myšlenku kontinuální propojenosti našeho bytí a především našich činů napříč časem a prostorem, kde všechno má svoji příčinu i následek, smysl, kde se vrahova duše promění ve velkého hrdinu a kde jediný laskavý skutek v přítomnosti vyvolá revoluci v daleké budoucnosti.

Hodnocení na CSFD: 87 %
Žánr: Drama/ Sci-fi/ Mysteriózní
Rok: 2012
Anglický název: Cloud Atlas
Režie: Tom Tykwer, Lana Wachowski, Andy Wachovski
Doktor Henry Goose: Tom Hanks
Meronym: Halle Berry
Adam Ewing: Jim Sturgess
Bill Smoke: Hugo Weaving
Alberto Grimaldi: Hugh Grant
Ursula: Susan Sarandon
Robert Frobisher: Ben Whishaw
Joe Napier: Keith David
Vyvyan Ayrs: Jim Broadbent
Autua: David Gyasi
Sonmi 451: Bae Donna
Můj názor: Na tenhle film jsem zašla do kina a rozhodně to stálo za to. Hodně dlouho jsem se na něj těšila a ukázalo se, že je opravud na co. Nepoznali byste herce v různých rolích, kteří byli perfektně namaskovaní. Tenhle film se rozhodně zařadil mezi mé oblíbené a kouknu se na něj jistě znovu.


Trailer:


Anna Karenina

29. listopadu 2012 v 18:59 | Mrs X |  Drama
Děj: Anna Karenina žije v lehce unaveném manželství s vysokým vládním úředníkem, s nímž má malého syna, a její pověst mezi petrohradskou smetánkou nemůže být lepší. Během cesty do Moskvy, kam jede navštívit bratra (Matthew Macfadyen), potká hraběnku Vronskou a na moskevském nástupišti se seznámí i s jejím synem (Aaron Taylor-Johnson), mladým ambiciózním důstojníkem. Letmé setkání stačí k tomu, aby mezi nimi přeskočila jiskra, která se záhy promění v požár, který ani jeden z nich nedokáže a ani nechce uhasit. Chtějí se "jen" svobodně milovat, ale carské Rusko konce 19. století je vůči podobným excesům velmi netolerantní a umí to dát patřičně najevo.

Hodnocení na CSFD: 77 %
Žánr: Drama
Rok: 2012
Režie: Joe Wright
Anna Karenina: Keira Knightley
Karenin: Jude Law
Vronsky: Aaron Taylor-Johnson
Dolly: Kelly McDonald
Oblonsky: Matthew MacFadyen
Můj názor: Film předčil má očekávání. Keira Knighley se na roli Anny Kareniny velmi hodila a znovu ukázala, jak skvělá herečka je. Aaron Taylor- Johnson byl jako důstojník sexy a ty jeho modré oči... je prostě k nakousnutí. Film má v sobě velkou hloubku a užila jsem si ho.
Trailer: